| Processor | Intel Core i7-1355U Processor | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 IInch FHD LED Display | |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics | |
| OS | Windows 11 Pro 64-bit | |
| RAM | 16GB DDR4 3200Mhz RAN | |
| Memory | 512GB PCIe NVMe SSD | |
| Battery | 3-cell 51 WHr Long-Life Fast Charge Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | Hp EliteBook 650 G10 |
|---|---|
| Model | EliteBook 650 G10 |
| Price | Tk 152,900 |
| Brand | HP |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Intel Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
|---|
| Display Type | FHD LED SVA Anti-Glare, 250 nits display |
|---|---|
| Display Size | 15.6 Inch FHD LED SVA Display |
| Display Resolution | 1080 x 1920 Pixels |
| Webcam | Integrated 720p HD webcam with dual-microphone array and Temporal Noise Reduction |
|---|
| Body Dimensions | (W x D x H) 14.14 x 9.2 x 0.78 in |
|---|---|
| Body Weight | 3.94 lbs |
| Body Build | Aluminum-magnesium alloy |
| Body Color | Silver |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-1355U 10-core, 12-threads Efficient-core Max Turbo Frequency 3.70Ghz Performance-core Max Turbo Frequency 5.00Ghz 12 MB Intel Smart Cache |
| Generation | 13th Gen |
| Ram | 16GB DDR4 3200Mhz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 512GB PCIe NVMe SSD |
| Battery Type | 3-cell 51 WHr Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | Long-Life Fast Charge Battery |
| Battery Backup | Upto 6 Hours |
| Audio | Dual stereo speakers, dual array microphones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Intel Wi-Fi 6E AX211 (2x2) |
| Bluetooth | Yes, 5.3 wireless |
| USB | 1 Thunderbolt 4 with USB Type-C 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 power); 1 AC power; 1 stereo headphone/microphone combo jack; 1 RJ-45HDMI cable sold separately |
| Made By | Thailand |
|---|---|
| Other Features | Spill-resistant keyboard with numeric keypad, Clickpad with multi-touch gesture support |
Good Laptop
Display: 14.0 Inch WUXGA LED Display
Processor: AMD Ryzen 7 7840HS Processor
RAM: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB DDR5 5600 SODIMM RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 51Whr Fast Charge 3 cell Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.5 Inch LCD IPS Display
Processor: AMD Ryzen 7 7840HS Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6400MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 Cell 73Wh Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.5 Inch WQXGA OLED Display
Processor: AMD Ryzen 9 7940HS Processor
RAM: 64GB DDR5 5600MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 80Wh Lithium-Ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 Inch FHD Display
Processor: AMD Ryzen 3 7330U Processor
RAM: 8GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 3-cell 42 WHr Long Life Fast-Charge Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch 2.8K OLED Display
Processor: Intel Core i9-13900H Processor
RAM: 8GB, 16GB DDR4 4266Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 70WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD Display
Processor: Intel Core i7-13650HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 86WHr (Integrated) Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch WQXGA IPS LCD Display
Processor: Intel Core i5-1340P Processor
RAM: 16GB LPDDR5 (Dual Channel, 6000MHz) RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 2-cell Lithium ion 80Whr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch FHD anti-glare Display
Processor: Intel Core i5-1340P Processor
RAM: 16GB DDR4 3200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-cell 64Wh, Lithium polymer Battery
Warranty: 3 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.3 Inch Liquid Retina Display
Processor: Apple M2 chip Processor
RAM: 8GB LPDDR5x 4800Mhz RAM
OS: MacOS Ventura
Battery: 66.5 Watt Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 inch WQXGA IPS Display
Processor: Intel Core i5-13500HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell Li-Polymer, 80Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →